“Ölçemediğiniz şeyi yönetemezsiniz.”

Peter F. Drucker

SENSA – T

AKILLI TARTI SİSTEMİ’yle

Paranızı Çöpe Atmaktan Vazgeçin

Gıda Atığınızı %70’e Kadar Azaltın

Sensa – T ile İşletmenizde oluşan gıda atığını kolayca ölçümleyip atığın oluştuğu alanları tespit edin ve gıda atığınızı %70’e kadar azaltın.

Gıda Masrafınızı %8’e Kadar Düşürün

Oluşan atığınızı kontrol altına alarak gereksiz satın alımlardan kaçının ve toplam gıda masrafınızı %8’e kadar düşürerek karlılığınızı artırın.

Mutfak Verimliliğinde Artış Sağlayın

Gıda atığınızı azaltarak günün sonunda çöpe gidecek yemeklerin hazırlanması için kullanılan insan gücünden tasarruf edin, mutfaktaki verimliliği artırın.

Karbon Salımınızı Azaltın

Çöpe giden her bir gıda için üretimden sevkiyata, hazırlıktan geri dönüşüme, her bir adımda oluşan gereksiz karbon salımına dur deyin, karbon ayak izinizi azaltın.

Her işletmede az ya da çok gıda atığı oluşur.
Gıda atığınızı zahmetsizce ölçün, takip edin ve azaltın.
Çöpe giden para cebinizde kalsın.

YERLEŞTİR

İşletmenizdeki uygun bir yere Sensa-T akıllı tartıyı konumlandırın.

ÖLÇ

Bırakın otomatik ölçümü Sensa-T sizin yerinize yapsın.

TAKİP ET

Yapılan ölçümlerden oluşturulan raporları kolaylıkla takip edin.

AZALT

Yapılan analizlere göre gıda atığınızı azaltacak aksiyonları hızlıca alın.

Sensa – T ile gıda atığını azaltmak çok kolay!

1

Sensa-T akıllı tartı mutfakta ekstra bir yere ihtiyaç duymaz, mevcut çöp kutunuzu tartının üzerine yerleştirebilirsiniz.

2

İşletmenizin menüsü tartıya kolayca yüklenir, atık ölçümü saniyeler içerisinde otomatik olarak yapılır

3

Yapılan her ölçüm analiz edilmek üzere sisteme anında aktarılır ve hafızada tutulur.

4

Tutulan data sayesinde istenilen her an atık ölçüm analiz raporları çekilebilir ve atığın miktarı ve oluştuğu yerler kolaylıkla tespit edilir.

5

Raporlar doğrultusunda menü mühendisliği, porsiyonlama, satın alım, reçete çalışma gibi aksiyonlarla oluşan atık etkin bir şekilde azaltılır.

Sensa – T Akıllı Tartı Ürünleri

Size en uygun çözümü seçin.

Büyük

Büyük

Ürün boyutları:

(110-180 cm)

Ekran Boyutu:

(10 inç)

Ölçüm Kapasitesi:

(160 kg)

Ürün Özellikleri:

Online Gösterge Paneli

 

Küçük

Küçük

Ürün boyutları:

(40-70 cm)

Ekran Boyutu:

(7 inç)

Ölçüm Kapasitesi:

(60 kg)

Ürün Özellikleri:

Online Gösterge Paneli

 

Bulut

Bulut

Ürün Özellikleri:

Online Gösterge Paneli

 

Sensa – T ile Gıda Atığına Dur Demeye Hazır Mısınız?

Uzmanımız hemen sizi arasın.

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınızda soru işareti kalmasın.

Neden işletmemin gıda israfını ölçmeliyim?

Gıda israfına sebep olan ürünler işletmenize ekstra maliyet üretmekte. Bu israfı tespit ederek, işletmenize gelen ziyaretçilerinizin memnuniyetliklerini arttırabilirsiniz, israfı engellemeye yönelik alacağınız aksiyonlar ile üretim maliyetlerinizi azaltabilir ve işletmenizin ekonomik olarak sürdürülebilirliğini arttırabilirsiniz.

Sensa-T’nin kurulumu ve kullanımı kolay mı ?

Sensa-T’yi kurmak oldukça basit. Kolayca Özelleştirilebilir boyutları ile Sensa-T’yi atık kutunuzun altına yerleştirin, Atığınızı kutuya atın ve size özel düzenlenmiş ekrandan atığın türüne karar verin. Sensa-T’den aldığınız raporlar sayesinde, üretim sürecinizi optimize edebilir, menü mühendisliğinizi ve satın alımlarınızı veriye dayalı şekilde yapabilirsiniz.

Sensa-T’den raporları nasıl alacağım ?

Sensa-T gün boyunca elde ettiği ölçümleri, atık isimlerini ve konumlarını veri haline getirerek sunucumuza iletir. İletilen bu verilerin atık uzmanlarımızca çıkarımları yapılarak, raporunuz belirttiğiniz aralıklarla tarafınıza mail olarak iletilir.

Sensa-T ile ne kadar maliyet azaltabilirim?

Sensa-T’nin düzenli kullanımı ile ilk kullanım yılınızın sonuna kadar %200 ile 1000 arasında yatırımınızı karşılayabilir, Raporlarınız doğrultusunda menü mühendisliği uygulayarak maliyetinizi en az %8 azaltabilirsiniz.

Hangi işletmeler Sensa-T kullanabilir?

Atığın yoğun olduğu Otel, Restoran ve Kafeterya mutfaklarında, atık yönetimini insan hatasından uzaklaştırmak ve optimize ederek hem finansal hem çevresel hem de sosyal bir yarar sağlamak isteyen her işletme Sensa-T sayesinde maliyetlerini azaltabilir ve daha sürdürebilir olabilir.

Sensa-T Nedir?

Sensa-T, otel, restoran, kafe gibi gıda üretimi yapılabilen tüm alanlarda, atık takibini otonom hale getirerek üretim kalitesini arttırmayı amaçlayan bir Akıllı Tartı Sistemidir. Sensa-T ile mutfakta oluşan atık miktarını, konumunu, türünü, belirleyip, işletmenizin atık yönetimini geliştirirken karınızı arttırabilirsiniz.

Sensa-T her alana kurulabilir mi?

Sensa-T Gövdesine sabit 10,1” dokunmatik ekranı, 110 cm ile 150 cm arasında ayarlanabilir yüksekliği ve atık kutusu boyutunda taban alanı ile atık kutusu olan her noktada ekstra yer kaplamadan kurulabilir.

Sensa-T’nin ölçüm kapasitesi ve ölçüm hassasiyeti ne kadardır?

Sensa-T ile 160 kg’a kadar ölçüm gerçekleştirebilirsiniz. Sensa-T’nin ölçüm hassasiyeti 20 gramın altındadır, böylelikle oluşabilecek en küçük gıda israfını dahi ölçebilirsiniz.

Sensa-T ne gibi koşullara karşı dayanıklıdır?

Sensa-T hafif ama sağlam yapısı ile, mutfak gibi üretimin ve çalışmanın çok yoğun ortamlara uygun şekilde tasarlanmıştır.

Sensa-T her boyutta mutfağa uygulanabilir mi?

Mutfaklarınızda 3 farklı boyutda çözüm sağlayan Sensa-T her tip mutfağa uygulanabilir. İşletmenizin boyutlarına göre mutfağınızda Endüstriyel kullanıma uygun olan Büyük Sensa-T’yi, Küçük mutfaklarda tercih edilen set üstü Küçük Sensa-T’yi veya manuel ve online olarak destek alabileceğiniz Bulut Sensa-T’yi tercih edebilirsiniz.

Sensa-T ile ne kadar gıda atığı azaltabilirim?

Sensa-T akıllı tartı sistemini kullanarak elde edeceğiniz veriler ile gıda atığınızı %30-70 oranında azaltabilirsiniz.